Antalya’da paraşüt uçuşu yapılan yerler!
Antalya’da paraşüt uçuşu yapılan yerler!

Antalya ülkemizde tatil amacı ile en çok yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilen mekanlardan birisi olmuştur. Yamaç paraşütü herhangi bir hava aracı olmadan dağdan ya da yüksek yamaçlardan aşağıya doğru uçuş geçilen ekstrem bir spor. Antalya’nın güzellikleri göz önüne alındı mavi ve yeşilin uyumunu yüksekten görmek bir sporcular yamaç ve dağlardan paraşüt uçuşu yapmayı daha çok tercih etmektedirler. Deneyimli pilotlar eşliğinde ya da profesyonellerin tek başına yapabildiği yamaç paraşütü ile eşsiz manzaranın tadını çıkarabilir rüzgarın teninizde bırakacağı o hissi sizde tadabilirsiniz. Genellikle tatil amacıyla tercih edilen Antalya yer alan paraşüt uçuşu bölgeleri ile de gözde mekanlardan birisi olmuştur. Antalya’da yer alan ve paraşüt uçuşu yapabileceğiniz bölgelere biraz daha detaylı bakalım.

Antalya’nın gözde paraşüt uçuşu noktaları

Güzellikleri göz önüne alındığı zaman eşsiz bitki örtüsü ve serin suları ile dikkat çeken Antalya, bu sefer de paraşüt uçuşu noktaları ile gözde mekanlardan birisi haline gelmiştir. Antalya’da bulunan Kaş ve Alanya’ya sıklıkla paraşüt uçuşu için giden yerli ve yabancı turistler bulunduğu gibi Antalya’da en çok tercih edilen yer ise Kemer’de bulunan Olimpos Tahtalı Dağı olmuştur.

Antalya’da paraşüt uçuşu yapılan yerler!
Antalya’da paraşüt uçuşu yapılan yerler!

Antalya-Kaş

Yerli turistlerin özellikle tercih etmiş olduğu Kaş tüplü dalış noktaları güzel mekanları ve paraşüt uçuş ile de bir hayli popüler mekanlardan birisi olmuştur. 600 metrelik bir piste sahip olan bu nokta Güney kalkışı sezon boyunca turistler tarafından tercih edilmektedir. Antalya kaçta paraşüt uçuşu yapacak olan bireyler uçuş sırasında Meis adasının manzarası ile görsel bir şölen yaşayacaklardır.

Antalya-Alanya

Antalya’nın şüphesiz en çok tercih edilen tatil alanlarından birisi olan Alanya yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun bir şekilde paraşüt uçuşları içinde kullanılmaktadır. Birkaç kalkış pisti bulunmasına rağmen en çok tercih edilen 600 metrelik pistleri Kleopatra plajına iniş yapmaktadır. Sahil boyunca uzanmakta olan Kleopatra plajı ile mavi ve yeşili buluşturan bu noktada özellikle turistler hem tatil hem de eğlencenin bir arada olması ile Alanya pistini daha fazla tercih etmektedirler.

Antalya’da paraşüt uçuşu yapılan yerler!
Antalya’da paraşüt uçuşu yapılan yerler!

Antalya-Kemer (Olimpos Tahtalı Dağı)

Dünyanın en yüksek kot farkı rekoruna sahip olan Antalya’nın Kemer ilçesinde yer alan Olimpos Tahtalı dağ 2.365 metre yüksekliği ile paraşüt uçuşunun adrenalinle birleştiği noktalardan birisi haline gelmiştir. Teleferik ile ulaşımı sağlayan Olimpos Tahtalı Dağı zirvede vakit geçirilmesi adına büyük bir tesis ile donatılmış ve yukarıya çıkışlar 15 dakika sürmektedir. Dünya rekoruna sahip olan Olimpos Tahtalı Dağı özellikle yabancı turistlerin ilgisini çekmiş ve kalabalık gruplara ev sahipliği yapmıştır.

Antalya Kemer’de bulunan Olimpos Tahtalı Dağına ulaşım 15 dakika sürmektedir. Pistten yapılan paraşüt uçuşu sonrasında Tekirova plajına iniş yapılmaktadır ve hava üzerinde neredeyse 45 dakika kadar kalınmaktadır. Olimpos Tahtalı Dağından yapılan paraşüt uçuşunda Akdeniz’in antik kentlerinden, eşsiz doğal güzelliklerinden ve farklı bitki örtüsüne kadar pek çok güzelliği bir arada görmek mümkün hale gelmiştir.

 

About Author

client-photo-1
seowr

Comments

Bir yanıt yazın