Ölüdeniz Tekne Turu Noktaları
Ölüdeniz Tekne Turu Noktaları

Daha önce hiç tekne turuna çıkmamış olabilirsiniz, ya da çıktınız ama memnun kalmadınız aşağıda bahsedeceğimiz ölüdeniz tekne turu noktaları sayesinde mükemmel bir maceraya atlamış olacaksınız.

Ölüdeniz bilindiği üzere Fethiye’nin en iyi yüzme ve gezi noktalarından biri. Buradan tekne turuna çıktığınızda masmavi sulardan açılacak ve civardaki koyları, adaları, kıyı ve plajları görebilirsiniz. Koylarda mola verdiğinizde denizin ve doğanın tadını çıkarabiliyorsunuz. Molalar insan vücudunun tazelenebilmesi için yeterli süreye sahip. Tekne turunda isterseniz güvertede anın tadını çıkarabilirsiniz isterseniz denize girip serinliğin tadını. Seçim tamamen size kalmış ama ne yaparsanız yapın mükemmel bir tatil sizi bekliyor olacaktır.

Ölüdeniz tekne turu noktalarının tamamında berrak bir su ve temiz hava yer alıyor. Konaklama için gidilecek koylara araç ulaşamadığından sessizlik tam istediğiniz kıvamda olacaktır.

Ölüdeniz Tekne Turu Güzergahı

Ölüdeniz mavi ile yeşilin birbirine karıştığı bir yer. Kumsal pırıl pırıl parlarken adeta cennetten bir köşeye yelkenle açılmanın keyfini sürüyorsunuz. Aşağıda bahsedeceğimiz tekne turu noktalarının hepsinde bu özellikler sizi bekliyor olacak. İskeleye varıp adım attığınızdan itibaren sizi karşılayacak olan güler yüzlü ekipler muhteşem bir gün için gerekli olan her şeyi düşünmüşler.

Hadi isterseniz ölüdeniz tekne turu noktalarına bir bakalım.

Kelebekler Vadisi

Kelebekler vadisi yeşilliklerle altın sarısı kumların cam gibi bir suyla buluştuğu yer. Hatta o kadar güzel ki UNESCO tarafından da dünya mirası listesine girebilmeyi başarmış. Bu güzel vadide doya doya yüzebilirsiniz. İsterseniz yürüyüş yapma ve güneşlenme imkanınızda vardır. Adından da anlaşılacağı üzere burası kelebeklerin uğrak bir yeri, bunun için vadide pek çok kelebek türünü görebilirsiniz.

Akvaryum Koyu

Kelebek vadisinin yanı sıra akvaryum koyu da yine mükemmel yerlerden bir tanesidir. Akvaryum kelimesinden de anlaşacağınız gibi deniz adeta cam gibi ve kendinizi bir akvaryumun içerisinde yüzerken bulabiliyorsunuz.

St. Nicolas Adası

Bu adanın kara ulaşımı yok bunun için gelebilmek yalnızca tekne turları aracılığı ile. İnsan ayağının çok fazla basılmamış olduğu adada sessiz bir doğa sizi bekliyor olacaktır. Hatırlatmakta fayda var burası Noel Baba’nın yaşadığı yer olarak da biliniyor.

Soğuk Su Koyu

Adı gibi suyu soğuk olan bu koyda yazın serinlemek için en ideal noktalardan bir tanesidir. Soğuk suyu sevmiyorsanız burası sizin için olmayabilir, ama söyleyelim denizin dibini dahi görebiliyorsunuz. .

 

 

About Author

client-photo-1
ihsan

Comments

Bir yanıt yazın