Fethiye Tüplü Dalış Turu
Fethiye tüplü dalış turu ile Ölüdeniz coğrafyasının bütün güzelliklerini keşfetmeye hazır mısınız? Denizin derinliklerinde gizli kalmış harika bir güzellikleri gözlemleyebileceğiniz bu tur sırasında sıra dışı anlar sizleri bekliyor olacak!
Fethiye, Muğla’nın dillere destan ilçelerinden bir tanesi olurken doğal güzellikleri sayesinde dikkat çekmeyi başarmaktadır. Özellikle de kaliteli bir tur ve gezi deneyimi yaşamak isteyenler için en ideal seçeneklerden bir tanesidir. Siz de Fethiye’de keyifli zaman geçirmek istediğinizde tüplü dalış turu aktivitelerine katılabilirsiniz. Peki, bu enfes turda sizleri bekleyen seçenekler neler olacaktır?

Fethiye Tüplü Dalış Turu ile Unutulmaz Anlar
Fethiye Limanı’ndan başlayan serüvenin ilk anlarında dalgalar rotanın belirlenmesinde oldukça önemli rol oynar. Tur boyunca unutulmaz bir deneyim sağlayacak olan hava koşulları da değerlendirildikten sonra Dalyan ve Akvaryum Koyu’na doğru harekete geçilir. Bu iki koy bölgenin bütün güzelliklerini barındırdığından Fethiye Tüplü Dalış Turu dendiğinde akla gelen ilk seçeneklerdir.

Tüplü dalış etkinliğinde her iki koyun da tercih edilmesindeki neden denizin derinliklerinde barındırdığı güzelliklerdir. Hava koşulları ve zaman el verdiği sürece 2 koyda da ‘Scuba Diving’ eğlencesini yaşamanız amaçlanmaktadır. Tüplü dalış denizin altını keşfetmenizi sağlarken sadece tüple dalmanıza da gerek yoktur. Tura katılara farklı bir deneyim yaşamak isteyenler de Fethiye Scuba Diving ayrıcalıklarını tercih eder.

Fethiye Scuba Diving Turu Kimlere Uygun?
Fethiye’de eğlenceli vakit geçirmek istediğinizde tercih etmeniz gereken birbirinden özel alternatifler var. Bunlardan bir tanesi olan Scuba Diving sadece denizin altını keşfetmenizi sağlamaz. Aynı zamanda kısa bir tekne gezintisi imkânlarını da yakalamanızı sağlar.
Fethiye’nin en özel eğlencelerinden bir tanesi olan Tüplü Dalış Turu için yüzme bilmenize ya da dalış deneyiminizin olmasına gerek yoktur. Dalış için size gerekli ekipmanları sağlarken nasıl dalacağınız konusunda da sizleri bilgilendiriyoruz. Bu çerçevede herhangi bir uzmanlık ve deneyim gerektirmeden denizin altını keşfetmeye başlayabilirsiniz.
Fethiye Tüplü Dalış Turu konusunda bizi arayarak bilgi alın. Üstelik güncel fiyatlarla alakalı detaylara ulaşın! Size özel bir deneyim sunuyoruz. Üstelik Fethiye’nin bütün güzelliklerini keşfetmenizi sağlıyoruz.

Mont Blanc Travel olarak

Size en iyi dalış deneyiminin sözünü verir. Yılların tecrübesine sahip cana yakın eğitmenlerimiz size korkularınız konusunda destek olup, su altını güvenle keşfetmeniz için yanınız da olacak.
Bu tur deneyim gerektirmez, yüzme bilmeseniz dahi güvende olacağınızdan kuşkunuz olmasın. Su korkunuzu yenmenin en iyi yolu tüplü dalış.

Tur Adı Fethiye tüplü dalış turu
Tur Saatleri Tekne biniş 09:00 Geri dönüş 17:00
Yaş Sınırı Minumum 14
Ne Getirmeli Terlik, güneş kremi, havlu, mayo getirebilirsiniz
Dahil
Eğitmen Öğle yemeği
Ekipmanlar ve Sigorta Otel Transferi
Ekstra
İçecekler
Gopro çekimleri

Sık sorulan sorular:

Fethiye tüplü dalış konusunda ne kadar iyi
Fethiye koylarında çok fazla tatlı su kaynakları vardır, buda su altını daha görünür kılar. Bu bakımdan hem su altı balık zenginliği hem görüntü netliği olarak Fethiye koyları dalış için Türkiyedeki en popüler yerlerden biridir.

Dalış yapar iken ne giyilir
Dalış için teknemizde dalış kıyafetlerimiz var, ücretsiz olarak giyebilirsiniz. Ancak yaz aylarında su sıcaklığı yüksek olduğundan short veya mayonuz ile de dalış yapabilirsiniz.

Kapalıyım dalış yapabilir miyim
Kapalı kadın misafirlerimiz haşemaları veya teknemiz de bulunan dalgıç kıyafetleri ile dalış yapabilirler.

Teknede üst değişimi
Teknemizde Wc ve üst değişim kabinleri ayrıca duş olanakları vardır.

Tüplü dalış yaş sınırı
Uluslar arası geçerli kurallar gereği minimum yaş sınırı 14 tür. Ancak genç misafirlerimizin bir dalış lisansı varsa bu yaş sınırı geçersizdir.

Kimler tüplü dalış yapamaz
Vertigo rahatsızlığı, kulak problemi yaşayan misafirler, kalp tansiyon hastalarına dalış yapmaları tavsiye edilmez.

Scuba diving turunun Tekne turundan farkı nedir
Fethiye tekne turu bir çok nokta gezmesine rağmen, fethiye tüplü dalış programı dalyan ve akvaryum koylarında bu aktiviteyi yapar.

Dalış sırasında nasıl haberleşiyoruz
Teknemizde dalış öncesinde su altında nasıl haberleş ileceğine dair bilgi veriliyor.

Yüzme bilmesem de dalış yapabilir miyim
Su altında çok rahat olacaksınız, eğitmenlerimiz sürekli yanınız da olacağından yüzme bilmeseniz dahi dalış yapabilirsiniz.

Arkadaşım yanımda gelecek ama dalmayacak
Dalış yapmak istemeyen misafirlerimiz, teknemize gelebilirler bu misafirler öğle yemeğinden ve tekneden yararlandıkları için %50 indirimli şekilde ödeme yaparlar.

Dalış haricinde kalan zamanda ne yapıyoruz
Dalış haricindeki zaman dilimini yüzerek ve teknede güneşlenerek geçirebilirsiniz.

Fethiye tüplü dalış için en uygun zaman
Mayıs ta su biraz serin olur, haziran ve eylül, ekim ayları oldukça idealdir. Temmuz ve ağustos ayları biraz yoğun olabiliyor.

1

Transfer

Teknemize kendiniz gelebilirsiniz veya sizi otelinizden biz alabiliriz. Transfer noktaları ve tahmini alınış saatleri aşağıdaki gibidir.
  • Kendiniz teknemize gelirseniz hareket saati: 09.15
  • Çalış bölgesi: 08.30
  • Ölüdeniz: 08.30
  • Ovacık: 08.45
  • Fethiye: 09.00
2
Teknemiz Fethiye kordandan hareket eder ve dalyan koyuna doğru serüven başlar, yolculuk esnasında dalgıç eğitmenlerimiz sizlere su altında neler yapmanız gerkiyor, nasıl kulak eşitleyeceksiniz, nasul haberleşiceksiniz ve genel konularda bilgiler verilir. Ardından eş arkadaş vb gruplar oluşturulur. 1 eğitmen 1 misafir şeklinde planlama yapılır.
3

Dalış ve Serbest zaman

Gruplar halinde dalış yapıldığından sizin grubunuzun sırası gelene kadar teknede güneşlenebilir veya tertemiz koylarda yüzebilirsiniz. Bu progra 2 dalış barındırır. 2. dalış noktası denizin durumuna göre aynı yer olabileceği gibi, akvaryumkoyundada gerçekleşebilir.
4

Öğle yemeği

Teknemizde ücretsiz olarak öğle yemeği sunulur. makarna, salata, tavuk vb lezzetler sizler için hazırlanır. İsterseniz bardan ücretli olarak içeceklerinizi alabilirsiniz. 
5

Geri dönüş

Tüm misafirlerimizin çift dalışlarını bitirdikten sonra geri dönüş yolculuğuna geçilir, yolculuk esnasında su altınaki dalış görüntüleriniz ücret karşlığında telefonunuza aktarılır. 17:00 civarı limana yanaşan teknemiz turu sonlandırır, otel transferi isteyen misafirlerimiz için araç düzenlemesi yapılır.

Tour Reviews

3.00 based on 1 review
Temmuz 2, 2022

450 TL içerisinde fotoğraf dahil mi

Leave a Review

Rating