Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Deneyimi
Hiç bir kuş gibi uçmayı hayal ettiniz mi? Bu hayali gerçekleştirmek istemez miydiniz? Doğayla bütünleşirken kuşbakışı dünyaya bakmaya ve özgürlük hissini sonuna kadar yaşamaya ne dersiniz? Üstelik bu deneyim için uzman olmanıza gerek yok, hayatınızdaki ilk yamaç paraşütü deneyimini bizlerle birlikte gerçekleştirebilirsiniz. Bir süre sonra kuşların size eşlik ettiğini görecek, bulutlara selam vererek uçmaya devam edeceksiniz. Bu hayatınızın belki de en güzel anı olacak ve poz verdiğiniz fotoğraflarla ölümsüzleşecek!

Türkiye’de ekstrem sporlar söz konusu olduğunda Fethiye bölgesi son derece avantajlı bölgeler arasında gelmektedir. Öyle ki, yerli yabancı pek çok turist yamaç paraşütü yapmak için her sene Fethiye’ye gelir. Üstelik yamaç paraşütü yapmak için profesyonel olmak veya adrenalin bağımlısı olmak şart değil! Uzmanından eğitim aldığınız sürece güvenebileceğiniz eğitmenlerle birlikte sizler de yamaç paraşütünü deneyimleyebilir ve hayatınızda unutulmayacak anlara imza atabilirsiniz.

Hobilerini profesyonel meslekleri haline getiren eğitmenler ile ilk yamaç paraşütü deneyiminiz muhteşem geçecek. Ölüdeniz bölgesinde Fethiye – Babadağ’dan yapılıyor. Yapmanız gereken ilk şey gün ve saati seçerek rezervasyon yaptırmanız. Ölüdenizdeki ofisimize gelerek bir kahvemizi içebilirsiniz veya sizi otelinizden alabiliriz. Sonrasında yamaç paraşütü eğitmenlerimizle tanışarak Babadağ’a doğru ilk yolculuğunuzu yapacaksınız. Eğitmenlerimiz size kısaca neler yapılması gerektiğinden bahsedecek ve ipuçlarını öğreneceksiniz. Ve geriye kaldı 2 adım!

Ölüdeniz’ deki yamaç paraşütü deneyiminiz başladıktan dakikalar sonra heyecanınıza mutluluğunuz ve manzaralarla birlikte de huzurunuz katılacak. 40 dakika sonrasında Ölüdeniz plajındasınız! Hayatınız boyunca unutamayacağınız 40 dakikalık deneyim bittikten sonra yeniden uçmak isteyeceksiniz, söz veriyoruz!

Paraşüt sırasında kameraya verebileceğiniz en iyi pozları biz biliyoruz. Ve bunu sır gibi tutmadan size anlatıyoruz. Bu sayede en güzel pozları göklerdeyken de yakalayabileceksiniz. Sıradan bir uçuş 25 dakika sürerken, bizlerle 40 dakika uçmanın keyfini yaşayacaksınız. Peki, göreceğiniz manzaralardan bahsedelim mi biraz?

Güzel ülkemizin güzel Ölüdeniz Babadağ’ı milli park statüsünde yer almakta. Bitki örtüsü ve yaşından dolayı bu statüyü hak eden bölgede yüzlerce yıllık sedir, ardıç ve akağaç türlerine denk geleceksiniz. Zaman zaman dağ keçilerini de görebilirsiniz. Babadağ’ın yamacından birkaç adım havalandıktan sonra gözleriniz bayram etmeye başlıyor! Yanınızda kara gözler, koylar (Akvaryum ve Gemiler), San Nicolas Adası ve Kayaköy varken karşınızda Ölüdeniz sahili, sol tarafınızda Kıdrak Sahili ve yanında Kelebekler Vadisi, sağ tarafınızda güzellikleriyle Fethiye, ileride kumlarıyla meşhur Patara Plajı ve Kabak Koyu! Tüm bu güzellikler ayaklarınızın altındayken ne hissederdiniz? Şu an tahmin bile edemezsiniz muhtemelen. En iyisi yaşayıp görmek!

Bu noktada size bir ipucu daha vermek isteriz. Eğer ekibimizle Fethiye yamaç paraşütü yapmak istiyorsanız, öğle saatlerini seçmenizi öneririz. Uçuşa başladıktan sonra kaldırıcı kuvvetler ile birlikte 3000 metreye kadar yükselme şansınız bile olabiliyor. Özellikle yamaç paraşütü deneyimini uzatmak isterseniz sürecin uzaması sizin talebinizle yapılıyor. Eğer yamaç paraşütü akrobasi hareketleri yapmak isterseniz de uçuş süreleri farklılık göstermektedir.

İster aile, ister arkadaş, ister sevgili ile uçun, bu deneyimi sevdiklerinizle birlikte taçlandırmak hayatınızda verdiğiniz en doğru karar olacak. Cesaret ve heyecan bir araya geldiğinde sevinç çığlıkları yankılanıyor ve doğa da size eşlik ediyor. Maviden yeşile tüm tonları bizzat görebilecek, havayı koklayabilecek, özgürce uçabilecek, gönlünüzce yaşayabileceksiniz. Eğer özel bir günü kutluyorsanız veya özel bir teklifte bulunacaksanız da adrenalinin en yüksek olduğu anda gerçekleştirerek gününüzü daha da unutulmaz hale getirebilirsiniz. Zaman kaybetmeyin, hemen şimdi bize ulaşın ve yamaç paraşütü deneyiminizi birlikte planlayalım!

Fethiye yamaç paraşütü uçuşumuz, kendi markamız olan Fly Liberty Paragliding ile yapılmaktadır.

Tur programını üstteki sekmeden inceleyebilirsiniz.

Paraşüt Saatleri 08:30 – 10:30 – 13:00 – 15:00 – 17:00
Havada Kalış Süresi 25dk (isterseniz ücretsiz +15dk uzatabiliyoruz)
Etkinlik Süresi 2 saat + otel transfer süreci
Giyim Spor ayakkabı, güneş gözlüğü, pantolon veya şort
Neler Dahil
Uzman Ekip, Rehberlik, Ekipmanlar Yamaç Paraşütü Sigortanız
Transfer Babadağ Giriş Ücreti
Ekstra 
Gopro ve 360 kamera

Sık sorulan sorular:

Babadağ kaç metre ve Babadağ da kaç tane pist var?
Babadağ zirve 1969 metredir. Üzerinde 5 adet kalkış alanı bulunur.

1200 m. / 1700 m. / 1800 m. / 1900 m. / 1965 m.

Ne kadar yükseklikten uçuyoruz?
Bu konu uçuş saatinde rüzgar yön ve şiddetine göre belirlenir. Her pist farklı yöne bakar.

Örneğin kuzey rüzgarı varsa mecburen 1965 m.’den uçulur.

Diğer pistler kalkışa kapalıdır.

Yamaç paraşütü kilo sınırı?
Tandem yamaç paraşütü yolcularımız için minimum 25 maksimum 100 kg sınırımız vardır.

Bu konu misafirimizin boyuna göre de değişiklik gösterebilir.

Yamaç paraşütü yaş sınırı?
Yamaç paraşütü yaş sınırımız minimum 4 yaştır. Maksimum yaş sınırı yoktur.

Kimler yamaç paraşütü yapabilir?
Kalp rahatsızlığı olan ve hamile olan misafirlerimizin haricinde herkes yamaç paraşütü yapabilir.

Fethiye de nerede yamaç paraşütü yapılır?
Fethiye bölgesinde sigorta kapsamında olan tek uçuş noktası Ölüdeniz de bulunan Babadağ milli parkıdır.

Ne kadar tehlikeli?
Yamaç paraşütü bireysel uçuşlarda profesyonellik gerektirir. Ancak tandem uçuşlarda eğitmen kontrolünde olduğunuz için hiç bir sorun yaşamadan, çok eğlenip güvenle bu aktiviteyi bitireceğiniz den endişeniz olmasın.

Yamaç paraşütü yaparken ne giyilir?
Spor ayakkabı olmazsa olmazımız, gerisi size kalmış. Etek giyildiğinde ekipman bağlantıları zorluk çıkardığından onu tavsiye etmiyoruz.

Güneş gözlüğüm düşer mi?
Mıknatıslı bir güneş gözlüğü kullanmıyorsanız bu konuda endişelenmenize gerek yok, güneş gözlüğünüz rüzgar etkisiyle düşmez.

1

Buluşma

İsterseniz ölüdeniz ofisimize gelin, isterseniz biz sizi otelinizden alalım.

Konum için lütfen whatsapptan iletişime geçin, size iletelim.

  • Çalış alınış saati: uçuş öncesi 1 saat
  • Fethiye alınış saati: uçuş öncesi 45dk
  • Ovacık alınış saati: uçuş öncesi 30dk
  • Kendiniz gelecekseniz uçuş öncesi 15dk

Net zaman bildirimi, rezervasyonunuzun ardından ekip arkadaşlarımızın tarafından yapılacaktır.

2

Babadağ Transfer

Misafirlerimizi uçuş saatinde klimalı araçlarımıza alıyoruz, ekip kaptanımız dengeli olacak şekilde kilo durumunu göz önünde bulundurarak, yolcu pilot eşleştirmesini yapıyor. Uçuş ve çevre konusunda genel bilgilendirmeleri yapıyor. Yolculuğa eğitmenlerinizle tanışıp, sorularınız la devam edebiliyorsunuz. Babadağ tırmanışımız yaklaşık yarımsaat sürüyor.
3

Uçuş

Babadağ tırmanış esnasında kaptan tarafından rüzgar kontrolü yapılıyor ve uygun olan kalkış alanı seçiliyor. Kalkış alanında harnes dediğimiz ekipmanlar sizlere giydiriliyor ve ne yapmanız gerektiği konusunda bilgilendiriliyorsunuz. Bu bilgi genellikle oturmadan yamaçtan aşağı doru hızlı adımlarla yürümeniz yönünde.
4

Gökyüzünde Süzülüş

Yamaç paraşütü birkaç adımla havalandıktan sonra: sahip olduğunuz korku yerini eğlenceye bırakıyor ve denemek konusunda bu kadar geç kaldığınız için kendinize kızabiliyorsunuz. Sizleri harika bir ölüdeniz manzarası karşılıyor, altınızda ise çok nadir bulunan mavi sedir ağaçları var. Uçuş standart süresi 25dk ancak uçmaktan keyif aldıysanız eğitmeninize bunu bildirin süreyi sizin için biraz uzatalım, arkadaşlarınızla geldiyseniz onlarla yan yana gelip eğlenceyi katlayalım. Ardından deniz üzerine gelindiğinde eğer isterseniz biraz akrobasi yapacağız ve sonrasında ölüdeniz sahiline iniş yapacağız
5

Bitiş

Uçuş ardından foto video kayıtlarını almak isterseniz, cep telefonlarınıza bu ürünler kopyalanıyor. Telefonunuzda ortalama 3gb yer olması gerekiyor. Ardından gitmekte özgürsünüz yada ofisimizde size bir keyif çayı ısmarlayabiliriz 🙂 Şimdiden iyi tatiller.

Tour Reviews

5.00 based on 8 reviews
Mart 17, 2022

Adı ölü ama kendi maceralarla dolu fethiye ölüdeniz. Ölüdenize asıl geliş amacımız Babadağ Yamaç paraşütü ile uçuş yapmaktı. Yamaç paraşütü heyecanını kelimelerle anlatmak biraz zor ama emin olun eşsiz bir deneyim.

Otelimiz fethiye deydi ama tavsiyem kesinlikle Hisar önü veya ölüdeniz içinde bir otelde kalmanız olacaktır. Bütün turlara yakın olan nonta ölüdeniz yada Hisar önü oluyor. FlyLiberty den extrem paketini satın aldık. Uçuş dalış Safari Rafting tekne hepsi birbirinden güzedi. Bukadar yoğun bir turu bizim gibi kısa zamana bırakmayın biz toplam 5 gece 6 gün kaldık.

Gelelim yamaç paraşütüne eşim ilk başta yapmak istemedi ama yamaç paraşütü ekibindeki Birsen bey onu ikna etti ve beraber uçma şansımız oldu.

Beraber uçmak derken havada bizi yan yana getirdiler bunu deneyimlemek çok garipti. Eşimin kanadına havada uçarken dokundum. Yamaç paraşütü ilk atlayış sırasında kafanızda soru işareti olsada. Ekipteki arkadaşlar okadar kendinden eminlerki sizin bütün stresinizi alıyorlar. Havalandıran sonraki his bambaşka.

Fethiye ölüdenize gelip Babadağ 2000 metreden uçmadan sakın geri dönmeyin.

Tatil organizasyonu için ve bu inanılmaz yamaç paraşütü deneyimi için FlyLiberty ye teşekkürler.

Mart 17, 2022

Tatil değil terapi.
Sudan korkan edirneden karsa gidecek olsa araba ile giden adama uçuş ve dalış yaptırdılar 😬.

4 kafadar çıktık bu tatile. 1 gece 2 günlük kısa tatilde hayatımda en büyük 2 tabuyu kırdırdılar bana.

Liberty acebtasında güzel bir kampanya vardı fiyatı da uygun üç ve dal arkadaşların hepsi olaya balıklama daldılar ama benim aklımda deli sorular.

İlk tabu dalış. Tur sabah 9 dan akşam 4 e kadar sürüyor 2 kez su altına gircez. Ben turu satın aldım ama kesinlikle dalmayı düşünmez teknenin arkasında manzara seyrederken ekibindeki Ömer abi ile göz göze geldik tam 1 saatlik ikna cabalarından sonra. Ölüdenizin senin sularına saldım kendimi. Su altında bukadar rahat olacağımı asla düşünmezdim. Sağolsun Ömer abi benimle özel İlgilendi resmen.

2. Tabu yamaç paraşütü uçuşu
Benim aklımda Gine deli sorular. Ölüdeniz sahilden liberty ofisinden arabaya bindik ve babadadağ yolculuğu başladı. Yanıma pilotlar dan kerem abi oturdu yukarı çıkarken ki 20 dakikalık zamanda okadar detaylı bir şekilde anlattıkı uçuşu tamamiyle güvendim Kendisine. Zirveye çıktığımızda oradaki heyecanı anlatmak mümkün değil. 3 adımda gökyüzünde olmak ölüdenizin inanılmaz manzarasını gökyüzünden seyretmek tarif edilemez. Uçuştan korkan ben havada akrobasi bile yaptık. Kerem abiye teşekür ediyorum.

Fethiye Ölüdeniz giderseniz kesinlikle liberty ekibini bulun. Hem yamaç paraşüt dalış fiyatlarında gayet uygun. Hemde adamların ekibindeki herkes işini severek yapıyor

Mart 17, 2022

Bu ekip yamaç paraşütü araştırması yaparken çıktı karşıma. Siteyi google hesabını instagram hepsini inceledikten sonra ikna oldum.

Fethiyede yamaç paraşütü yapmak için sanırım en uygun
Fiyat ve en iyi ekip burası. Ekip güler yüzlü ofisleri güzel. Size yaklaşımları çok güzel. Ölüdeniz de yamaç paraşütü ile uçmak bunu tarif etmek istemiyorum gelip yaşayın. Gökyüzünde olmak o rüzgarı hissetmek o manzaranın içerisine dalmak insana çok garip deneyimler yaşatıyor.

Fethiye genel olarak güzel ister sakin bir tatil ister doyasıya aktivite. Yamaç paraşütü harici dalış ve tekne turuna yaptım onlarında tavsiye ederim

Mart 17, 2022

Yamaç paraşütü gercekten harikaydı.Sonunda hayalimi gerceklestirdim.Daga cıktıgımda iptal mi etsem diye düsünürken profesyonelligiyle beni rahatlatan hocalarıma cok tesekkür ederim.Herkese tavsiye ederim.

Mart 17, 2022

Yamaç paraşütü deneyimimi dünyanın en iyi bölgesi fethiye ölüdenizde olabilecek en iyi en eğlenceli ekip ile yaptığıma inanıyorum iki bin metreden paraşüt ile yaklaşık 30-35 dk süzüldük bu deneyim için kerem hocama ayrıca teşekkür ederim

Mart 18, 2022

Uzun zamandır yapmak istediğim yamaç paraşütü heyacanını şimdiye kadar neden yapmamışım diye sorguladım kendime özellikle babadağın yüksekliğine büyüleniyor insan manzara desen dünyanın en güzel manzarası ölüdeniz olabilir. Şimdiye kadar yaşadığım en güzel deneyim Ölüdeniz,de yamaç paraşütü yapmak oldu herkese tavsiye ediyorum mükemmel çok profosyonel enerji dolu bir ekip teşekkürler 🙏😍

Mart 18, 2022

Ölüdeniz’de yamaç paraşütü yapmak benim için çok büyük bir deneyimdi babadağının zirvesinden uçuş yapmak istiyordum ama rüzgar yönünden dolayı 1200 metreden uçuş yaptık ama pilotum o kadar profosyoneldi ki sağolsun beni babadağın zirvesine yükselti ölüdeniz manzarasını daha yüksekten görmek nasip oldu pilotum Faruk beye çok teşekkürler 🙏

Mart 18, 2022

Hiç yapabileceğimi düşünmüyordum gerçekten yükseklik korkum var sanıyordum özellikle Babadağı’na çıktığımda beni iyice korku bastı pilotumun sakin ve güven verici konuşması sayesinde benim için çok zor olsada gerçekte kolay bir kalkış oldu ve kalkıştan hemen sonra o deli gibi çarpan kalbim korkudan elim ayağım titrerken birden hepsi kesildi ve gerçekte yükseklik korkumun olmadığını fark ettim bendeki aslında düşme korkusuymuş 2 dk sonra kendimi tamamen Ölüdeniz’in mazarasına bıraktım kendimi ikinci büyük korkum ise fotoğraflarım kötü çıkarsaydı ama yine pilotum faruk bey benim her açıdan o kadar güzel fotoğraflarımı çekmiş ki ben kötü çıktıma emindim aslında ama fotoğraflar gerçekten harikaydı hepsi birbirinden güzeldi ölüdenizde yamaç paraşütü yapacaksanız bu firmada ve faruk beyle yazmalısınız herşey için sonsuz teşekkür ediyorum eşsiz bir deneyimdi.

Leave a Review

Rating