Rafting, Dalaman Çayı

🛶Fethiye’nin enfes etkinliklerini değerlendirmeye hazır mısınız? Dalaman Rafting, bu konuda sadece heyecan dolu anlar yaşamanızı sağlamıyor. Aynı zamanda eşsiz bir deneyime de kapı aralıyor. Siz de Dalaman Çayı üzerinde gerçekleşen eşsiz deneyimle beklentilerinizi cevaplayabilirsiniz.

🛶Rafting, bir bot üzerinde durmaya çalışırken çay boyunca ilerlemek ve ıslanmadan bitiş alanına kadar ulaşmak adına yapılan bir spordur. Heyecan ve adrenalin dolu bir deneyim olması nedeniyle pek çok doğa sever tarafından tercih edilmektedir. Siz de heyecan dolu anların keyfini çıkarmak istiyorsanız yapmanız gereken sadece bizimle bu harika fırsatı yakalamak olacak!

🛶Turumuza katılmak için herhangi bir ön tecrübeye gerek yoktur. Her botta konusunda tecrübeli en az bir nehir rehberi bulunur.

🛶Dalaman çayında amatör raftingciler için R2 ve R3 parkurları kullanılmaktadır. Diğer kısımlar tehlike arz ettiği için amatör rafting sporcularına kapalıdır.

🛶Nisan – Kasım ayları arasında Marmaris, Fethiye, Dalyan bölgelerinden hareketle hemen her gün düzenlediğimiz ve günübirlik rafting turumuza katılabilirsiniz.

Dalaman Rafting Fırsatları
Rafting deneyimi konusunda harika bir fırsata kapı aralamak mı istiyorsunuz? O halde ekibimizle rafting eğlencesine başlamalısınız. Öncelikle ekipmanların hazırlanmasıyla başlayan bu kusursuz deneyim için tecrübeli olup olamamanıza hiç gerek yok! Önemli olan size yapılan uyarıları ve önerileri dikkate almaktır. Ekipçe hareket ettiğinizde rafting boyunca harika bir eğlenceye şahitlik edebileceksiniz.
Dalaman Rafting için dakikalarca suyun üzerinde bir o yana bir bu yana savrulacaksınız. Yüzme bilmiyor olsanız dahi yaşayacağınız heyecan sayesinde suyla buluşmak sizi endişelendirmeyecek! O halde ekibimize ulaşarak Dalaman Çayı’nın üzerinde gerçekleşecek olan harika deneyimi yakalayabilirsiniz. Ekibimizin sizin için tercih ettiği avantajlı çözümlerle Dalaman Rafting eğlencesi çok çok özel bir deneyime dönüşecek.

Rafting, Dalaman Çayı Bölgesi Hakkında:

🛶Rafting: Dünyanın dört bir yanındaki ekstrem spor seven adrenalin tutkunlarının listesinde üst sıralarda yer alan heyecan verici aktivitedir. Macerayı ve doğayı sevenlerdenseniz “DALAMAN ÇAYI”nda bu heyecanı yaşayabilirsiniz.
🛶Rafting Nedir? Debisi ve akış hızı yüksek olan akarsularda raft denilen botlarla yapılan ekstrem bir su spordur. Rafting ismi, İngilizce kelime anlamı “sal” olan “raft”tan gelir. Hızla ve delice akan akarsulara karşı devrilmemek ya da alabora olmamak için verilen mücadele bu sporun temelini oluşturur.
🛶Rafting tüm ekstrem sporlar gibi tehlikeleri olan bir spordur. Bu yüzden koruyucu ve önleyici ekipmanlarla yapılır. Rafting botlarının etrafı durum tehlikeli hale geldiğinde tutunabilecekleri, eğer düşerlerse yakalayabilecekleri halatlarla çevrilidir ve bu da dalgalarla boğuşurken salda kalmalarını sağlar.
🛶Rafting dönemi, erken ilkbaharda başlar ve sonbaharın ortasına kadar sürer.
🛶Dirmil yakınlarındaki Kocaş dağından doğan, antik ismi “İndos” olan Dalaman çayı Marmaris ve Fethiye arasında yer alır.
🛶Toplam uzunluğu 229 kilometredir. Batı Torosların Göktepe ve Yaylacık dağlarından inen kolların birleşmesiyle büyüyen çay, dar ve derin bir vadi içinde akarak, Ortacanın 8 km. güneyinden denize dökülür.
🛶Doğal kireçtaşı ile beslenen berrak bir görüntüsü olan çay her zaman ılık ve turkuaz mavisi rengindedir.
🛶Akdeniz ve Ege’de yer alan turistik yörelere yakınlığı nedeniyle, yerli ve yabancı turistlerce ilgi gören Dalaman Çayı’nda yıl boyu rafting yapılabilir.
🛶Yıl boyu rafting yapılabilen Dalaman çayının su seviyesi, özellikle eylül ve ekim aylarında yükselir. Küçük şelaleler yaparak akan su yer yer geçitler arasında devam eder. Bu geçitler Akköprü köyü üzerinde nehri iki bölüme ayırmaktadır. Üst bölümün zorluk derecesi 5’dir. Alt bölüm 3-4 zorluk derecesindedir. Daha ileride Akköprü’ye gelindiğinde su akış hızı azalır, zorluk derecesi 3’e iner.

Dalaman’da Rafting Fiyatları
Rafting konusunda birbirinden değerli seçeneklerden yararlanmak mı istiyorsunuz? Rafting heyecanını zirvede yaşamanızı sağlayacak olan eğlence sayesinde sadece harika anlar yaşamakla da kalmayacaksınız. Dalaman Çayı’nın serin sularında ilerlerken size en uygun deneyimi yaşamak adına harekete geçebilirsiniz. Peki, rafting için ödemeniz gereken ücretler neler olacaktır? Hazırsanız ücretler ve merak ettiğiniz diğer detaylara bir bakalım!

Kusursuz bir deneyim olan Dalaman Rafting kapsamında ekibimiz sizin için en ideal seçenekleri değerlendirmeyi başarır. Bu çerçevede hem raftingin süresi hem de tekli mi yoksa grup olarak mı hizmet almak istediğiniz önemlidir. Grup olarak rafting heyecanını yaşamak isteyenler için uygun fiyatlar sunduğumuzu unutmamalısınız! Dalaman Rafting ile heyecana kapı aralamaya başlayın! Size özel fırsatlar ve çok daha fazlasını sunuyoruz.

Şunu bilmelisiniz ki dalaman rafting ekibimiz yerli uzmanlardan oluşur. Bu rafting de çok önemlidir. Akarsuyu karış karış bilen rehberlerimiz sizlere eğlence ve güvenliği aynı anda sunar. Ayrıca size özel çokça sürpriz hazırlarlar.

Tur Adı Dalaman Çayı Rafting Turu
Tur Saatleri 07:30 – 18:00
Yaş Sınırı 18-55
Ne Getirmeli Havlu, deniz kıyafeti, tişört, güneş kremi (tur öncesi kullanılmak üzere), yedek kıyafet, deniz  ayakkabısı ve biraz nakit para
Dahil
Eğitmen, Uzman Ekip ve Sigorta Ekipmanlar
Kahvaltı ve Öğle yemeği Otel ve Parkur Alanına Yapılan Transferler
Ekstra
Ayakkabı
Resimler ve Videolar

Dalaman Rafting Sık Sorulan Sorular:

Rafting yaparken ne giyilir?
Deniz ayakkabısı giyilebilir. Diğer malzemeler bizim tarafımızdan sağlanmaktadır.

Dalaman çayı rafting mesafesi ve süresi?
Yaklaşık 15 km’lik parkurda yaklaşık 3 saat nehirde rafting keyfi sizi bekliyor.

Rafting turu öğle yemeği tura dahil midir?

Otel toplamaları erken başladığı için kamp alanında kahvaltınız ve tur sonrası öğle yemeğiniz tura dahildir.

Rafting yaş sınırı kaçtır?

Rafting aktivitesine 18-55 yaş aralığında sağlıklı herkes bu aktiviteye katılabilir.

Yüzme bilmek gerekiyor mu?
Yanınızda sürekli sizi gözleyen ve güvenliğinizi alan bir eğitmen olduğu ve can yeleğiniz olduğu için yüzme bilmeseniz dahi rafting yapabilirsiniz.

Rafting botundan düşersek ne olur?
Seçtiğimiz parkur öncelikle sizin güvenliğinizi gözeterek kararlaştırdığımız bir alandır. Düşmeniz durumunda yapmanız gerekenler konusunda tur öncesinde bilgilendirileceksiniz. Endişelenmeyin kendinizi akıntıya bırakın ayaklarınız önünüzde olsun, her bir çağlayandan sonra gölet gibi yapıda sakin alanlar vardır, rehberiniz sizi tekrar bota çekecektir. Zaten bot devrilme olayı rehber tarafından bilinçli olarak sizi eğlendirmek adına çok güvenli olan alanlarda, akıntının olmadığı kesimde yapılmaktadır.

 

Otel transferi ücretsiz olarak sunulmaktadır.

  • Ölüdeniz 07:30
  • Hisarönü-Ovacık 07:45
  • Fethiye 08:00
  • Çalış 08:15

Tesise vardığınız da öncelikle size kahvaltı ikramımız vardır.

Kahvaltı ikramımızın ardından eşyalarımızı dolaplarımıza bırakıyor ekipmanlarımızı kuşanıyor ve parkur başlangıç noktasına doğru ilerliyoruz. Parkur başlangıcına geldiğimizde Bot ile nehir kenarında eğitim veriliyor. Komutlar, yapılması gerekenler, bot kontrol yöntemleri. Ardından bot içerisindeki yerleşime karar veriliyor gruplar oluşturuluyor. Her grupta 1 rehber ve 6 misafir oluyor. Birçok çağlayandan geçiliyor, bazı yerler hızlı ve adrenalin dolu, bazı yerler ise keyifli ve sakin. Akıntının olmadığı yerlerde bot devriliyor ve yüzmeniz için fırsat veriliyor. (herkes aynı fikirde ise) Tüm yolculuk boyunca bol bol foto ve video çekimleriniz yapılıyor. Parkur bitiminde tesise tekrar transfer ediliyoruz, sizler için hazırlanmış olan el emeği yemeklerimizi tadarken biryandan da sizler için aktivite sırasında çekilen resimlerinizi ve videolarınızı izliyorsunuz. İsteyen misafirlerimiz bunları ücret karşılığında satın alabilirler. Ardından otel transferleriniz yapılarak turumuzun sonuna gelmiş olacağız.

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating